I Solisti del Vento
Producties
...


La Princesse de Polignac

met Chris Lomme

Een uitnodiging voor een concert bij de Princesse de Polignac in Parijs in de jaren ’30 van vorige eeuw liet je niet liggen.  Niet alleen omdat je dan voorgoed uit haar gratie zou liggen, maar ook omdat een uitnodiging bevestigde dat je zelf bij de beau monde hoorde die op dat ogenblik le tout Paris bevolkte.  Maar de voornaamste reden was dat je wist dat je muziek zou te horen krijgen van de allerhoogste kwaliteit: de prinses had er een handje van weg om componisten en uitvoerders rond zich te verzamelen die tot de top behoorden van de internationale muziekscène. 

Vandaag nodigt I Solisti del Vento u dan ook graag uit op een repetitie in het salon van de Madame la Princesse zelf. Ze houdt er als steeds aan zelf te bepalen wat er zal gespeeld worden, en houdt toezicht op elk detail.  In haar salon staan deze keer Franse namen voorop: Ravel (die zijn Pavane pour une infante défunte aan haar opdroeg), de vrolijke avant-gardisten Auric en Poulenc, en Françaix die zijn naam niet gestolen had, maar ook de Spaanse bezoeker Albéniz is van de partij. En we weten dat ze als steeds niet bescheiden met haar commentaren zal omspringen!

Tekst: Jos Stroobants

Actrice: Chris Lomme

Begeleiding spel: Luk De Bruyker

Bezetting: Francis Pollet (fagot), Marija Pavlovic (klarinet), Karel Schoofs (hobo) en Stephanie Proot (piano)

Programma:

- M. Ravel - Pavane pour une infante défunte: pour piano

 

- G. Auric -Theme from Moulin Rouge

 

- G. Auric - Trio pour hautbois, clarinette et basson

Décidé

Romance

Final

 

- F. Poulenc - Trio pour piano, hautbois et basson

Andante

Rondo

 

- J. Françaix - Divertissements pour hautbois, clarinette et basson

Prélude

Allegretto

 

- I. Albéniz - Suite España, opus 165

Tango

 

- E. Satie - Socrate

Mort de Socrate

 

- M. Ravel/Arr. A. Craens - Le tombeaux de Couperin

Prélude

Menuet


Terug

...
...
 
...

speellijst
datum uur locatie plaats info & tickets
7/03/2015 20.00 Cultuurcentrum Woluwe website
12/03/2016 20.00 Cultuurcentrum Aarschot website
13/03/2016 15.00 Cultuurcentrum Strombeek website
20/03/2016 15.00 GC De Kluize Oosterzele website
16/04/2016 20.30 CC De Lijsterbes Kraainem website
23/04/2016 20.30 252CC Ekeren website
24/04/2016 15.30 Jezuïetenkerk Lier website
8/05/2016 11.00 Abdijhoeve Ten Bogaerde Koksijde website